Zápisky z ohniska ptačí chřipky...

25. února 2017 v 19:12 | Sonča |  Eddie ♥ - 2017

Zápisky z ohniska ptačí chřipky...

Od konce ledna se tu pereme s ptačí chřipkou... Toto trápení již brzy.. a snad navždy... skončí!Ptačí chřipka nás (tedy alespoň vesnici) pomalu opouští.. 21. jsme byly zařazeni do pásma dozoru a teď stačí vyčkat ještě pár dnů, přesněji do 4. března a bude zase dobře.. Vše se vrátí do původního stavu, tak jak to bylo předtím.

Popravdě.. celé to dění kolem ptačí chřipky jsme pociťovali první 3-4 dny.. Kdy se vybíjelo na statku a čekalo se, co bude dál... Jestli vybijou i celou vesnici nebo ne.. Jelikož se jednalo o uzavřený chov, měli jsme "vyhráno"... alespoň na pár dnů...

Rozhodnutí bylo takové, že jestli ještě někde ve vesnici pojde nějaký kus drůbeže a prokáže se ptačí chřipka, vymlátí se i zbytek vesnice... K tomu naštěstí nedošlo i přes velké riskování obyvatelstva... Kdy drůběž dál běhala po zahradách a nikdo to moc neřešil...


Co se týče Eddieho.. pořádně jsem nic nevěděla na čem jsme... Byly mi řečeny dvě verze:
1) Pokud by došlo na vybíjení, nikdo na něj nesmí sáhnout pokud by nedrželi papír, že je nakaženej...
2) Ukliď ho a když dojde na vybíjení... Není! Nemáš! Uletěl!

Každopádně.. teď už je to snad za námi... S příchodem teplejšího počasí by se mělo minimalizovat i šíření ptačí chřipky, jelikož v zimě jsou zvířata (i my) náchylnější k onemocněním víc, než jindy...

A jak se má Eddoušek? ... Až na těchto pár dnů, které připomínali spíše podzim, než příchozí jaro se má skvěle... Tu je pár fotek.. :)

O sokolnictví:

........
Doporučuji:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak se máš?

Skvěle.. :) 66.5% (133)
Nic moc.. :/ 24.5% (49)
Hrůza.. :( 9% (18)

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 25. února 2017 v 19:38 | Reagovat

Věřím a doufám, že už ohledně ptačí chřipky budete mít klid...!!!
Napínavé to bylo dost.

2 Leník Leník | Web | 26. února 2017 v 10:22 | Reagovat

Ahoj, jak už jsem ti psala, od čtvrtka je v našem městě také.. Pár metrů od našeho domu... Chovateli tam umřely slepice..
Teď u nás zazvonili dva páni a ptali se nás, jestli nechováme ptáky...

Doufám, že bude všechno zase v pořádku.
Když mi mamka řekla, že se u nás chřipka objevila, nemohla jsem tomu uverit..(byla jsem zrovna na horách) Strejda chová slepice, holubi. Udělal jim střechu, aby k nim něco nemohlo a oni aby se nenakazili od okolí..

3 Sonča Sonča | E-mail | Web | 28. února 2017 v 9:24 | Reagovat

[1]:  Ani nic jinýho si nepřeju, než už mít od tý chřipky konečně klid.. Eddie, i přes to, že je venku, tak si myslím, že není veliká pravděpodobnost přenosu na něj... dvůr je prázdnej a ptactvo se vyhýbá obloukem... ale náhoda je blbec a nejvíc se bojím chlápků v bílém, že se bude vybíjet celá vesnice... :/ ale tak už jen 4 dny.. to snad přežijeme.. :)

[2]: To mě mrzí.. :/ My měli výhodu, že jsme to fakt měli v uzavřeným chovu a nikdo tam poblíž slepice nemá v okruhu tak 200m .. takže to nás asi i zachránilo no....
Budete mít hooodně dlouhej měsíc... :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Účelem tohoto blogu je ukázat,že sokolnictví není jen o tom,že dravec přilítá na rukavici za kus masa,ale že to je i o srandě a přátelství mezi dravcem a člověkem. :) :)