Eddie na intru

9. června 2013 v 22:00 | Sonča |  Eddie ♥ - 2013

Eddie na intru

(den třetí)
Neděle.. náš poslední den doma - večer nás čeká cesta na intr a mě 4 krásná patra schodů s bednou rozměrů XXL.

Dnešní den byl nabitý procházkami a návštěvami lidí, co se přišli kouknout jak se Eddiemu daří. Ráno, když jsem ho dávala na "hrazdu" zívl si (teda vypadalo to tak - ze začátku ) a najednou z něj vylítl vývržek. Jdeme se krátce projít po vesnici a poté přichází krmení.. Nejdřív nechce, ale pak by nejraději sežral všechno, co mu přijde pod zobák..
(Já mam hlad! Já mam hlad!)

Stále se ještě otáčí ke mě zády na rukavici. Čím víc se snažím, aby to nedělal, tím víc to dělá.. :D Je taky hrozně zvědavý, kdekoliv se něco šustne, už tam kouká, aby mu náhodou něco neuteklo.

Odpoledne jsme si zašli za zahradu na palouk u pole, kde táta přehraboval kompost a my mezitím sledovali pomalu se blížící bouřku.
Bouřka přišla rychle a s ní i velmi silný déšť, do auta jsme běželi rychlostí blesku a s tátou se smáli mamce, která běžela jako poslední a ještě musela chudák zamykat. Do auta přišla morká od hlavy až k patě.
Cesta byla zajímavá, netušila jsem jak snadno může vzniknout povodeň takových rozměrů, i když po několik dní trvajícím suchu a míře vyprahlosti půdy se tomu aani nedivím.
Lidé běhali po ulici v gumovkách (vody bylo po kolena) a snažili se zachránit vše co se dalo - byl smutný pohled na jejich oči ve kterých převládala beznaděj a strach.. :(

Po půl hodině cesty příjíždíme na intr. Mamka se slovy: "Už takhle toho táhneš hodně!" se chopí bedny s Eddiem a pomáhá mi s věcmi na intr - do 4. patra... Ani né v půli cesty prohlašuje, že nechápe, jak jí tahle blbost mohla napadout a zhluboka se nadechuje.. My, kteří to chodíme každý den několikrát, se můžeme jen smát.. :D

Asi kolem 19:05 přišel čas krmení, má čím dál tím větší chuť k jídlu.. Sezobal tři jednodenní kuřátka jakoby nic a volátko se mu naplnilo - s tím přišli i vtipné poznámky.. (Kdyby jste viděli výrazy lidí, když řeknu, že ta boule na břiše je vole a má tam vajíčko, který snese druhý den... :D - popravdě to opravdu vole je, ale vajíčko tam nemá, je tam maso s peřím, srstí, kostma.. prostě vše..)
V devět večer ho odnáším k Pavlovi, který si ho bere na noc k sobě.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Účelem tohoto blogu je ukázat,že sokolnictví není jen o tom,že dravec přilítá na rukavici za kus masa,ale že to je i o srandě a přátelství mezi dravcem a člověkem. :) :)